Odwiedź nasze social media:

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

JOGA DLA DZIECI

   Zajęcia jogi dla dzieci są przygodą, wyprawą w świat wyobraźni  – to czas, w którym dzieci odkrywają siebie, uczą się współpracy,  akceptacji , spokoju umysłu.  Joga wspiera rozwój emocjonalny dziecka, redukuje stres, wzmacnia empatię i uważność. Podczas spotkań moi podopieczni mają możliwość pracy nad elastycznością ciała, rozwojem koordynacji ruchowo – wzrokowej i sprawności manualnej.

     Moment, w którym przyszło nam żyć, postcovidowy świat, nauka zdalna, ograniczenie kontaktów z dziećmi, brak ruchu, wzmożony stres i wiele innych problemów, z którymi borykają się nasze dzieci. Jak pomóc naszym pociechom? Czy jest coś co będzie je wspierało?

 

  Jednym z rozwiązań jest joga dla dzieci.

 

Joga to sposób na zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo. Bez rywalizacji, bez oceny w wolności działania i myślenia. Czas spędzony z jogą to rozwój naszych dzieci nie tylko fizyczny ale również emocjonalny. Podczas zajęć uczymy się prawidłowego oddechu, wydłużamy koncentrację, odkrywamy swoje słabe i mocne strony, uczymy się pokory i cierpliwości.

  Zajęcia te to sposób na stres – z czasem dzieci pozbywają się napięcia, rozluźniają się, nabierają dystansu do stresujących je sytuacji.

  Joga jest formą spędzania czasu dla wszystkich dzieci tych nieśmiałych i tych które cechuje nadpobudliwość psychoruchowa.

 Pozycje jogowe stymulują obydwie półkule mózgowe, co poprawia pamięć, koncentrację, rozwój intelektualny dziecka a nade wszystko to świetna zabawa.

 

Praktykowanie jogi w dzieciństwie zapewne zaowocuje w życiu dorosłym.